Kasacja samochodu z OC
Możliwość kasacji auta z OC sprawcy wypadku możliwe jest w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej. Szkoda całkowita to na ogółtaka, której koszty naprawy przekraczają wartość pojazdu. Istnieją dwie możliwości likwidacji auta, albo na koszt z AC lub z OC.
Obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej chroni osobę, która nie zawiniła w stronie wypadku, więc sprawca niestety nie będzie mógł pokryć żadnych kosztów z OC, natomiast zapłaci za ewentualną kasację pojazdu drugiej strony wypadku.Dla osób, które chciałyby pozbyć się starego auta bardzo łatwym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest właśnie kasacja samochodu. Należy jednak pamiętać, że po tym procesie nie możemy jedynie odjechać ze stacji demontażu, musimy jeszcze wyrejestrować samochód, gdyż umowa OC w dalszym ciągu trwa, dopóki tej umowy nie przerwiemy.
Warto również pamiętać, że jeśli w momencie kasacji nasze OC było opłacone na kilka miesięcy do przodu, to należy nam się zwrot za ten okres, w którym OC było niejako przedpłacone. Przepisy polskiego prawa dotyczącego złomowania aut są dosyć klarowne i proste. Z jednej strony wydaje się to oczywiste, z drugiej może to przysporzyć o ból głowy każdego, kto przyjeżdżał na stację demontażu.
Pracownicy skrupulatnie dokonują analizy stanu auta i szacują, ile mogą zarobić na elementach działającego wyposażenia etc. Koszty, które ponosimy są finansowane z OC wyłącznie, gdy konieczność kasacji pojawiła się w wyniku wypadku, w związku z tym warto obliczyć, czy aby nie stracimy na złomowaniu auta i może warto samemu rozebrać je na części.